Nauka

Dwa procent wiele może

Katarzyna Jaśko o prawach kobiet, agresji i skrajnościach

Dr Katarzyna Jaśko Dr Katarzyna Jaśko Leszek Zych / Polityka
Rozmowa z dr Katarzyną Jaśko, laureatką Nagrody Naukowej POLITYKI, o protestach w obronie praw kobiet, uchodźcach i amerykańskich ekstremistach.
Polityka

MARCIN ROTKIEWICZ: – Setki tysięcy ludzi na ulicach podczas ostatnich protestów to chyba wymarzone środowisko do badań aktywizmu społecznego?
KATARZYNA JAŚKO: – Patrzę na te demonstracje przede wszystkim jako kobieta i obywatelka. Ale dla psychologów społecznych to rzeczywiście ciekawy materiał do analiz.

Udało się je przeprowadzić?
Tak, zrobiłyśmy badanie w drugim tygodniu protestów wśród ponad 3 tys. osób. Przygotowanie go w tak krótkim czasie było możliwe, ponieważ już od kilku lat analizujemy różne polskie protesty.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Nauka i cywilizacja; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwa procent wiele może"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021