Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Nauka

Pasja Hortona

„The Lancet” – kontrowersyjny tygodnik naukowy

Richard Horton Richard Horton Antonio Olmos/Guardian/eyevine / EAST NEWS
Podczas pandemii „The Lancet” stał się jednym z najbardziej wpływowych, ale i kontrowersyjnych czasopism. Richard Horton, jego redaktor naczelny, chce zbudować świat od nowa.
Koronawirus uderzył w najgorszym możliwym momencie – osłabienia systemów opieki zdrowotnej po kryzysie 2008–09 i w czasie romansu wielu państw z ideą antyglobalizmu.Cebas1/PantherMedia Koronawirus uderzył w najgorszym możliwym momencie – osłabienia systemów opieki zdrowotnej po kryzysie 2008–09 i w czasie romansu wielu państw z ideą antyglobalizmu.

Nigdy w dziejach tak wielu nie zawdzięczało tak wiele jednemu tygodnikowi. I nigdy też w dziejach jeden tygodnik nie wywołał tak wielkiego zamętu. Brytyjski „The Lancet”, z grupy z najbardziej renomowanych periodyków naukowych na świecie, od blisko dwóch wieków wyznacza kierunek rozwoju nauk medycznych. Także podczas pandemii. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping po raz pierwszy wspomniał publicznie o nowym koronawirusie 20 stycznia 2020 r. „The Lancet” opublikował pionierski raport o tajemniczej chorobie z Wuhanu zaledwie cztery dni później.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Nauka i cywilizacja; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Pasja Hortona"
Reklama