Nauka

Jak szczepić sprawiedliwie

Jak zaplanować sprawiedliwą kolejność szczepień

W najbliższych miesiącach przekonamy się, czy możemy liczyć na poważne traktowanie przez rząd kwestii epidemiologiczno-logistycznych i przemyślane zarządzanie kolejką do szczepień. W najbliższych miesiącach przekonamy się, czy możemy liczyć na poważne traktowanie przez rząd kwestii epidemiologiczno-logistycznych i przemyślane zarządzanie kolejką do szczepień. Bartek Kiełbowicz / Polityka
Sposób zaplanowania kolejki szczepień może się przekładać na śmierć dziesiątek tysięcy ludzi. Jak uzgodnić wymogi logistyki, etyki i polityki?
Uderzający jest biurokratyczno-polityczny charakter przyjętych zasad kolejności szczepień. Wyróżnia się pewne grupy, nie podając naukowych, epidemiologicznych argumentów.Robert Stachnik/Reporter Uderzający jest biurokratyczno-polityczny charakter przyjętych zasad kolejności szczepień. Wyróżnia się pewne grupy, nie podając naukowych, epidemiologicznych argumentów.

Decyzje o życiu i śmierci podejmuje się u nas w trybie politycznego targu – jak w każdej innej sprawie. Podobno sam Jarosław Kaczyński musiał interweniować, by przy szczepieniach przeciw Covid-19 uwzględnić w priorytetach osoby przewlekle chore, a pchających się na czoło kolejki prokuratorów ustawić za nimi. Rada ds. medycznych przy premierze, z prof. Andrzejem Horbanem na czele, która powinna co najmniej opiniować rozporządzenia, wytyka rządzącym błędy post factum. Czym zatem kieruje się rząd?

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Nauka i cywilizacja; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak szczepić sprawiedliwie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013