Nauka

Covid nie wstrzymuje raka, onkologię – owszem

Według katastroficznych szacunków w związku z pandemią liczba zgonów z powodu chorób nowotworowych może wzrosnąć nawet o 20 proc. Według katastroficznych szacunków w związku z pandemią liczba zgonów z powodu chorób nowotworowych może wzrosnąć nawet o 20 proc. b.Arte / PantherMedia
Rak w pandemii covid ma się świetnie. Osoby chore na raka – dużo gorzej. Na co mogą liczyć w tym roku?

Światowy Dzień Walki z Rakiem był dla rządu okazją do pochwalenia się nowym modelem organizacyjnym lecznictwa onkologicznego. Ale to pacjenci ocenią, na ile będzie on dla nich satysfakcjonujący i czy zdoła wyciągnąć tę dziedzinę z pandemicznego zastoju.

W ubiegłym roku dostęp do diagnostyki i leczenia chorych na nowotwory bardzo się pogorszył. Wystawiono kilkadziesiąt tysięcy mniej kart DiLO! – Dlatego samo odmrożenie opieki onkologicznej i oczekiwanie na przywrócenie jej zdolności sprzed pandemii covid-19 może być niewystarczające – uważa Szymon Chrostowski, prezes Fundacji „To Się Leczy”.

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021