Nauka

Na własnej skórze

Pandemia na własnej skórze. Jak ją zmieniła?

W czasach pracy zdalnej brak fizycznego kontaktu z innymi jest zjawiskiem globalnym, bo spotkania ze znajomymi czy współpracownikami na Skypie czy Zoomie nie zastąpią ich obecności. W czasach pracy zdalnej brak fizycznego kontaktu z innymi jest zjawiskiem globalnym, bo spotkania ze znajomymi czy współpracownikami na Skypie czy Zoomie nie zastąpią ich obecności. Getty Images
Skóra to największy i najbardziej widoczny narząd, na który działają czynniki zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jakie piętno zostawia na niej pandemia?
W czasach ograniczonego kontaktu między ludźmi testowany jest pomysł sztucznej skóry funkcjonującej np. jako interfejs z telefonem. Jest naturalna w dotyku, bardzo czuła, można ją ściskać, głaskać i szczypać.Marc Teyssier W czasach ograniczonego kontaktu między ludźmi testowany jest pomysł sztucznej skóry funkcjonującej np. jako interfejs z telefonem. Jest naturalna w dotyku, bardzo czuła, można ją ściskać, głaskać i szczypać.

Kamila niedawno przeszła chorobę nowotworową, więc gdy wybuchła pandemia, bardzo pilnowała, by nosić rękawiczki i maseczki, dezynfekować ręce, a nawet zakupy. Cały lockdown przesiedziała z córkami w domu. Z czasem przestała być tak pryncypialna, ale nie jej dziewczynki, co zrozumiała, gdy raz, wchodząc do mieszkania, złapała się poręczy na klatce i 6-letnia Natalka przerażona krzyknęła: „Mamo, co ty robisz!”, a 3 lata starsza Paula zaciągnęła ją do łazienki i odśpiewała dwa razy Happy birthday, gdy Kamila myła ręce.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Nauka i cywilizacja; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Na własnej skórze"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021