Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Gorące noce nietoperzy

Seks nietoperzy

Para gambijskich nietoperzy owocowych epoletowanych (Epomophorus gambianus). Osobniki tego gatunku osiągają 25 cm długości ciała i do 50 cm rozpiętości skrzydeł. Para gambijskich nietoperzy owocowych epoletowanych (Epomophorus gambianus). Osobniki tego gatunku osiągają 25 cm długości ciała i do 50 cm rozpiętości skrzydeł. Merlin Tuttle/BCI / BEW
Zaskakująco skomplikowane życie seksualne nietoperzy dowodzi, że trzeba wybierać: albo inwestujemy w liczne kopulacje, albo w rozwój mózgu.
Nietoperz z gatunku gacek brunatny.Fourrure/Wikipedia Nietoperz z gatunku gacek brunatny.

Prącie, którego zdjęcia zaprezentował w lutym na internetowym wykładzie dr Nicolas Fasel z uniwersytetu w Lozannie, wywierało wrażenie zarówno kształtem, jak i rozmiarami. Gdy osiągało stan erekcji, jego górna część nabrzmiewała do grubej, sercowatej formy. Długość zaś dochodziła do blisko 30 proc. długości całego ciała. Gdyby mężczyzna o wzroście 1,8 m miał takie proporcje, to jego penis we wzwodzie osiągałby rozmiar pięćdziesięciu kilku centymetrów! Samiec nietoperza z gatunku borowiec wielki (Nyctalus noctula), do którego należał organ prezentowany na wykładzie, ma całe ciało długości ledwie 6,5 do 8 cm.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Nauka i cywilizacja; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorące noce nietoperzy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >