Nauka

Gorące noce nietoperzy

Seks nietoperzy

Para gambijskich nietoperzy owocowych epoletowanych (Epomophorus gambianus). Osobniki tego gatunku osiągają 25 cm długości ciała i do 50 cm rozpiętości skrzydeł. Para gambijskich nietoperzy owocowych epoletowanych (Epomophorus gambianus). Osobniki tego gatunku osiągają 25 cm długości ciała i do 50 cm rozpiętości skrzydeł. Merlin Tuttle/BCI / BEW
Zaskakująco skomplikowane życie seksualne nietoperzy dowodzi, że trzeba wybierać: albo inwestujemy w liczne kopulacje, albo w rozwój mózgu.
Nietoperz z gatunku gacek brunatny.Fourrure/Wikipedia Nietoperz z gatunku gacek brunatny.

Prącie, którego zdjęcia zaprezentował w lutym na internetowym wykładzie dr Nicolas Fasel z uniwersytetu w Lozannie, wywierało wrażenie zarówno kształtem, jak i rozmiarami. Gdy osiągało stan erekcji, jego górna część nabrzmiewała do grubej, sercowatej formy. Długość zaś dochodziła do blisko 30 proc. długości całego ciała. Gdyby mężczyzna o wzroście 1,8 m miał takie proporcje, to jego penis we wzwodzie osiągałby rozmiar pięćdziesięciu kilku centymetrów! Samiec nietoperza z gatunku borowiec wielki (Nyctalus noctula), do którego należał organ prezentowany na wykładzie, ma całe ciało długości ledwie 6,5 do 8 cm.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Nauka i cywilizacja; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorące noce nietoperzy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

56. Czy tzw. żołnierze wyklęci są powodem do dumy?

Rafał Wnuk
10.07.2018