Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Nauka

Już wiadomo, dlaczego Niemcy przestali szczepić AstraZeneką

AZD1222, czyli wektorowa szczepionka przeciw covid-19 opracowana przez Uniwersytet Oksfordzki i koncern AstraZeneca AZD1222, czyli wektorowa szczepionka przeciw covid-19 opracowana przez Uniwersytet Oksfordzki i koncern AstraZeneca AstraZeneca / mat. pr.
Niemcy wyjaśniają powody wstrzymania podawania szczepionki AstraZeneca. Europejska Agencja Leków postanowiła wprowadzić do jej ulotki ostrzeżenie o ryzyku zakrzepicy.

W Polsce nikt na razie nie wyłamał się z chóru zapewniającego o bezpieczeństwie preparatu AstraZeneca. Szef KPRM Michał Dworczyk zarzuca krajom, które wstrzymały szczepienia, niepotrzebną histerię, a znany wirusolog prof. Włodzimierz Gut powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że jeśli inni nie chcą tej szczepionki, to powinniśmy na tym skorzystać i ją od nich wykupić. Z kolei dr Grzegorz Cessak, szef polskiego urzędu zajmującego się rejestracją produktów leczniczych, określił w Radiu Zet decyzje kilkunastu państw efektem domina wytworzonym pod wpływem „nerwicy w społeczeństwie”.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >