Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nauka

Złoczyńca w różu

Bill Gates – idealny bohater teorii spiskowych

Trzeba powiedzieć wyraźnie: Bill Gates wiedział. Bo powszechnie wiadomo było, że taka epidemia musi w końcu wybuchnąć. Trzeba powiedzieć wyraźnie: Bill Gates wiedział. Bo powszechnie wiadomo było, że taka epidemia musi w końcu wybuchnąć. Alamy Stock Photo / BEW
Jak to się stało, że Bill Gates, cichy i niepozorny okularnik, archetyp szkolnego kujona, zdołał skupić na sobie nienawiść milionów?
W opinii publicznej zaczyna się kształtować obraz Gatesa jako aroganckiego control freaka – maniaka kontroli, który chciałby cały świat urządzić po swojemu.EAST NEWS W opinii publicznej zaczyna się kształtować obraz Gatesa jako aroganckiego control freaka – maniaka kontroli, który chciałby cały świat urządzić po swojemu.

Pod koniec kwietnia w Austin w Teksasie jest już naprawdę gorąco, więc większość demonstrantów ma na sobie szorty i koszulki z odkrytymi ramionami. Protestują przeciw fałszywej pandemii. Przeciw stratom dla gospodarki, zamykaniu ludzi w domach, a przede wszystkim – przeciw planowanym szczepieniom. W pewnym momencie osoba z megafonem – to Alex Jones, znany prawicowy dziennikarz i tropiciel spisków – zaczyna skandować „Aresztować Billa Gatesa!”. Tłum natychmiast podchwytuje slogan, który staje się nowym hymnem ruchu oporu – bojowym okrzykiem zagrzewającym do walki rebeliantów na całym świecie.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Nauka i cywilizacja; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Złoczyńca w różu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >