Nauka

Złoczyńca w różu

Bill Gates – idealny bohater teorii spiskowych

Trzeba powiedzieć wyraźnie: Bill Gates wiedział. Bo powszechnie wiadomo było, że taka epidemia musi w końcu wybuchnąć. Trzeba powiedzieć wyraźnie: Bill Gates wiedział. Bo powszechnie wiadomo było, że taka epidemia musi w końcu wybuchnąć. Alamy Stock Photo / BEW
Jak to się stało, że Bill Gates, cichy i niepozorny okularnik, archetyp szkolnego kujona, zdołał skupić na sobie nienawiść milionów?
W opinii publicznej zaczyna się kształtować obraz Gatesa jako aroganckiego control freaka – maniaka kontroli, który chciałby cały świat urządzić po swojemu.EAST NEWS W opinii publicznej zaczyna się kształtować obraz Gatesa jako aroganckiego control freaka – maniaka kontroli, który chciałby cały świat urządzić po swojemu.

Pod koniec kwietnia w Austin w Teksasie jest już naprawdę gorąco, więc większość demonstrantów ma na sobie szorty i koszulki z odkrytymi ramionami. Protestują przeciw fałszywej pandemii. Przeciw stratom dla gospodarki, zamykaniu ludzi w domach, a przede wszystkim – przeciw planowanym szczepieniom. W pewnym momencie osoba z megafonem – to Alex Jones, znany prawicowy dziennikarz i tropiciel spisków – zaczyna skandować „Aresztować Billa Gatesa!”. Tłum natychmiast podchwytuje slogan, który staje się nowym hymnem ruchu oporu – bojowym okrzykiem zagrzewającym do walki rebeliantów na całym świecie.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Nauka i cywilizacja; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Złoczyńca w różu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020