Nauka

Ucieczka z Wuhanu

Tajemnica Wuhanu: skąd wziął się koronawirus?

Instytutu Wirusologii w Wuhanie stale pilnuje policja. Instytutu Wirusologii w Wuhanie stale pilnuje policja. Reuters / Forum
Amerykański wywiad w ciągu 90 dni ma znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd wziął się SARS-CoV-2. Tymczasem takie dochodzenia trwają nawet kilkanaście lat.
Laboratorium w Wuhanie ma najwyższy możliwy poziom zabezpieczeń, pozwalający na pracę z najgroźniejszymi patogenami.Getty Images Laboratorium w Wuhanie ma najwyższy możliwy poziom zabezpieczeń, pozwalający na pracę z najgroźniejszymi patogenami.

Pod koniec maja dziennik „The Wall Street Journal” opublikował artykuł, który wywołał burzę na całym świecie. Nowojorska gazeta otrzymała od swojego informatora nieznany opinii publicznej raport amerykańskiego wywiadu. Miałoby z niego wynikać, że w listopadzie 2019 r. trójka pracowników Instytutu Wirusologii w Wuhanie zapadła na nieznaną chorobę i wylądowała w szpitalu.

Ponieważ ta placówka naukowa należy do wiodących ośrodków badających koronawirusy, posiada jeden z największych na świecie ich zbiór oraz laboratorium o najwyższym możliwym (uzyskanym w 2017 r.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Nauka i cywilizacja; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Ucieczka z Wuhanu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Kuchciński, Terlecki: od hipisów do PiS-u

Niewielu polskich hipisów w uczesanym dorosłym życiu wybrało politykę. Ci, którzy zaszli najdalej – dzisiejszy marszałek i wicemarszałek Sejmu – zostali zatwardziałymi konserwatystami.

Agnieszka Sowa
26.01.2016