Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nauka

Ucieczka z Wuhanu

Tajemnica Wuhanu: skąd wziął się koronawirus?

Instytutu Wirusologii w Wuhanie stale pilnuje policja. Instytutu Wirusologii w Wuhanie stale pilnuje policja. Reuters / Forum
Amerykański wywiad w ciągu 90 dni ma znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd wziął się SARS-CoV-2. Tymczasem takie dochodzenia trwają nawet kilkanaście lat.
Laboratorium w Wuhanie ma najwyższy możliwy poziom zabezpieczeń, pozwalający na pracę z najgroźniejszymi patogenami.Getty Images Laboratorium w Wuhanie ma najwyższy możliwy poziom zabezpieczeń, pozwalający na pracę z najgroźniejszymi patogenami.

Pod koniec maja dziennik „The Wall Street Journal” opublikował artykuł, który wywołał burzę na całym świecie. Nowojorska gazeta otrzymała od swojego informatora nieznany opinii publicznej raport amerykańskiego wywiadu. Miałoby z niego wynikać, że w listopadzie 2019 r. trójka pracowników Instytutu Wirusologii w Wuhanie zapadła na nieznaną chorobę i wylądowała w szpitalu.

Ponieważ ta placówka naukowa należy do wiodących ośrodków badających koronawirusy, posiada jeden z największych na świecie ich zbiór oraz laboratorium o najwyższym możliwym (uzyskanym w 2017 r.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Nauka i cywilizacja; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Ucieczka z Wuhanu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >