Nauka

Nadchodzi koniec Bagien Biebrzańskich

„Jeśli ktokolwiek ma ochotę oglądać Bagna Biebrzańskie, to nie ma chwili do stracenia”. „Jeśli ktokolwiek ma ochotę oglądać Bagna Biebrzańskie, to nie ma chwili do stracenia”. Katarzyna Ramotowska
Jeśli ktokolwiek ma ochotę zobaczyć ten fascynujący zakątek, to nie ma chwili do stracenia, bo zanikanie bagien dramatycznie przyspiesza – mówi Katarzyna Ramotowska z Fundacji dla Biebrzy.
Pożar z 2020 r. opanował ponad 5 tys. hektarów.Katarzyna Ramotowska Pożar z 2020 r. opanował ponad 5 tys. hektarów.

WOJCIECH MIKOŁUSZKO: – Rok temu nad Biebrzą miał miejsce gigantyczny pożar. Czy należała pani do grupy aktywistów ekologicznych, którzy wówczas „byli na miejscu, kręcili filmiki i straszyli w swoim stylu”?
KATARZYNA RAMOTOWSKA: – A ktoś tak o mnie powiedział?

To było ogólne sformułowanie, bez przytaczania konkretnych nazwisk. Użył go Jacek Liziniewicz w artykule „Nad Biebrzę wróciło życie” opublikowanym w kwietniu przez „Gazetę Polską”.

Polityka 27.2021 (3319) z dnia 29.06.2021; Nauka i cywilizacja; s. 68
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021