„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Z wysypiska do ogniwa

Prof. Beata Bochentyn Prof. Beata Bochentyn Paulina Staniszewska
Prof. Beata Bochentyn z Politechniki Gdańskiej, laureatka Nagrody Naukowej POLITYKI, mówi o poszukiwaniu alternatywnych materiałów, które umożliwiłyby wykorzystanie biogazu jako paliwa w ogniwach.
Polityka

EDWIN BENDYK: – Jaką dyscyplinę nauki pani reprezentuje? Studiowała pani informatykę, już jednak praca magisterska i doktorat dotyczyły badań nad tytanianem strontu, więc niewiele z informatyką miały wspólnego.
BEATA BOCHENTYN: – Dzisiejsza nauka jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, wymaga łączenia wiedzy i metod z wielu pól. Formalnie doktoryzowałam się z fizyki ciała stałego, jednak badania, które prowadzę, najlepiej opisuje pojęcie inżynierii materiałowej.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Nauka i cywilizacja; s. 60
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020