Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Przeciw zaciemnieniom

Osuwanie demokracji. Naukowcy z całego świata piszą o Polsce i świecie

Ukazał się drukiem kolejny zbiór wybranych głosów, opinii i ekspertyz, które zredagował nasz kolega z POLITYKI Jacek Żakowski i wydał pod tytułem „Almanach 2021/2022”. Ukazał się drukiem kolejny zbiór wybranych głosów, opinii i ekspertyz, które zredagował nasz kolega z POLITYKI Jacek Żakowski i wydał pod tytułem „Almanach 2021/2022”. Marcin Bondarowicz
To jest bardzo specjalne towarzystwo. Pracują w ośrodkach akademickich rozrzuconych po całym świecie. 41 osób dwa lata temu założyło Concilium Civitas.
Tekstów jest 20 i są one samoistnymi rozprawami biegnącymi w różne strony, często wprost dotyczą Polski, nieraz mają charakter bardziej uniwersalny.materiały prasowe Tekstów jest 20 i są one samoistnymi rozprawami biegnącymi w różne strony, często wprost dotyczą Polski, nieraz mają charakter bardziej uniwersalny.

W swoim założycielskim Manifeście piszą: „Pracujemy na różnych uczelniach daleko od Polski, ale bliskie są nam polskie sprawy. Część z nas urodziła się i wykształciła w Polsce. Część inaczej weszła do kręgu polskich spraw. Część z nas wprost zajmuje się polskimi sprawami naukowo. Część interesuje się nimi na marginesie pracy akademickiej”. Idea Concilium Civitas została zainicjowana – jak czytamy – „w duchu tradycyjnej społecznej odpowiedzialności polskiej inteligencji”.

Polityka 6.2022 (3349) z dnia 01.02.2022; Nauka i cywilizacja; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Przeciw zaciemnieniom"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >