Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Tsunami, którego nie było

Tsunami, którego nie było. Covid wzmocnił nas psychicznie?

Wiele pisano i mówiono o nieuchronnym tsunami zaburzeń psychicznych, które zostanie wywołane pandemią. Te przewidywania się nie sprawdziły. Wiele pisano i mówiono o nieuchronnym tsunami zaburzeń psychicznych, które zostanie wywołane pandemią. Te przewidywania się nie sprawdziły. Mirosław Gryń / Polityka
Pandemia miała wywołać wielką falę problemów psychicznych. Jednak badania naukowe pokazują, że ta wcale nie nadeszła.
W wielu krajach (badaniem objęto aż 27 państw) to młodzi ludzie konsekwentnie częściej niż starsi odczuwali, że kryzys związany z Covid-19 pogłębił ich problemy finansowe i psychiczne.AndrewLozovyi/PantherMedia W wielu krajach (badaniem objęto aż 27 państw) to młodzi ludzie konsekwentnie częściej niż starsi odczuwali, że kryzys związany z Covid-19 pogłębił ich problemy finansowe i psychiczne.

Za nami dwa lata pandemii Covid-19. W tym czasie wiele osób straciło życie lub zdrowie; część z nas zupełnie zmieniła sposób codziennego funkcjonowania, niektórzy stracili pracę, inni wykonywali swój zawód na granicy wytrzymałości, ale byli i tacy, którzy odkryli dobre strony braku konieczności dojeżdżania codziennie do biura. Poza tymi łatwo dostrzegalnymi zmianami pandemia zaowocowała bezprecedensową liczbą przepowiedni, prognoz oraz eksplozją badań naukowych, często chaotycznych, wykonywanych w pośpiechu, o szerokim zakresie tematycznym i zróżnicowanych metodach.

Polityka 10.2022 (3353) z dnia 01.03.2022; Nauka i cywilizacja; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Tsunami, którego nie było"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >