Nauka

Tysiące gadżetów!

Trwają Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2007 w Berlinie. Na 104 tysiącach metrów kwadratowych ponad 1000 wystawców z 32 krajów prezentuje swoje najnowsze produkty.

Targi po raz pierwszy odbyły się w 1924 roku. Obecnie IFA to jedne z najważniejszych i największych targów elektroniki użytkowej w Europie. W zeszłym roku odwiedziło je ponad 200 tysięcy osób i zawarto kontrakty na ok. dwa i pół miliarda euro. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Tematyka targów jest bardzo szeroka, obejmuje audio, hi-fi, telewizory plazmowe i LCD, kamery i aparaty cyfrowe, systemy nawigacji, kino domowe, usługi on-line, telekomunikację, nośniki danych, itp.

Wystawcy próbują na różne sposoby zainteresować odwiedzających. Niektórzy zdecydowali się na prezentowanie atrakcyjnych filmów...

Inni zatrudnili żywe modelki.

Jednak podczas Targów najbardziej w oczy rzucają się telewizory LCD i plazmowe. Ale bardziej niż rozmiar liczyło się to, że dane modele wyświetlają obraz w Full HD (1080p).

Wszystkie przentowane urządzenie można oczywiście testować.

Na IFA 2007 odbyło się wiele premier najnowszych produktów. M.in. Nero zaprezentowała 8. odsłonę swojego pakietu multimedialnego, Sandisk pokazał najbardziej pojemną, 8-gigabajtową kartę pamięci Memory Stick Micro (M2) do telefonów komórkowych, zaś firma Panasonic zaprezentowała lustrzankę cyfrową Lumix DMC-L10 z obrotowym ekranem LCD.

Targi trwają do 5 września, więc jeśli ktoś ma czas i ochotę - polecamy!

Bilet wstępu kosztuje 9,50 euro.

Zobacz oficjalną stronę Targów

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną