„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Tysiące gadżetów!

Trwają Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2007 w Berlinie. Na 104 tysiącach metrów kwadratowych ponad 1000 wystawców z 32 krajów prezentuje swoje najnowsze produkty.

Targi po raz pierwszy odbyły się w 1924 roku. Obecnie IFA to jedne z najważniejszych i największych targów elektroniki użytkowej w Europie. W zeszłym roku odwiedziło je ponad 200 tysięcy osób i zawarto kontrakty na ok. dwa i pół miliarda euro. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Tematyka targów jest bardzo szeroka, obejmuje audio, hi-fi, telewizory plazmowe i LCD, kamery i aparaty cyfrowe, systemy nawigacji, kino domowe, usługi on-line, telekomunikację, nośniki danych, itp.

Wystawcy próbują na różne sposoby zainteresować odwiedzających. Niektórzy zdecydowali się na prezentowanie atrakcyjnych filmów...

Inni zatrudnili żywe modelki.

Jednak podczas Targów najbardziej w oczy rzucają się telewizory LCD i plazmowe. Ale bardziej niż rozmiar liczyło się to, że dane modele wyświetlają obraz w Full HD (1080p).

Wszystkie przentowane urządzenie można oczywiście testować.

Na IFA 2007 odbyło się wiele premier najnowszych produktów. M.in. Nero zaprezentowała 8. odsłonę swojego pakietu multimedialnego, Sandisk pokazał najbardziej pojemną, 8-gigabajtową kartę pamięci Memory Stick Micro (M2) do telefonów komórkowych, zaś firma Panasonic zaprezentowała lustrzankę cyfrową Lumix DMC-L10 z obrotowym ekranem LCD.

Targi trwają do 5 września, więc jeśli ktoś ma czas i ochotę - polecamy!

Bilet wstępu kosztuje 9,50 euro.

Zobacz oficjalną stronę Targów

Reklama

Czytaj także

Historia

Wielki Głód, straszna śmierć. To miało być „miażdżące uderzenie” Moskwy w Ukraińców

Wielki głód lat 1932–33 dotknął mieszkańców Ukrainy, Kazachstanu, Kubania, Powołża. W Ukrainie terror głodem miał charakter ludobójstwa, którego celem dla Moskwy – wraz z eksterminacją elity intelektualnej – było „miażdżące uderzenie” w Ukraińców i ostateczne rozwiązanie kwestii ukraińskiej.

Edwin Bendyk
10.12.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną