Rynek

Mistrz cichej jazdy

Na czym się dorobił najbogatszy Polak

W 2015 r. Sołowow zakończył karierę sportową, ale jego sztuka umiejętnego pokonywania wiraży sprawdza się także w interesach. W 2015 r. Sołowow zakończył karierę sportową, ale jego sztuka umiejętnego pokonywania wiraży sprawdza się także w interesach. Bartłomiej Zborowski / PAP
Najbogatszym Polakiem jest Michał Sołowow. Czyli kto?
Michał Sołowow jest typowym przedstawicielem pierwszego pokolenia polskiego kapitalizmu, który przeszedł drogę „od zera do miliardera”.Marek Wiśniewski/Puls Biznesu/Forum Michał Sołowow jest typowym przedstawicielem pierwszego pokolenia polskiego kapitalizmu, który przeszedł drogę „od zera do miliardera”.

Każdy kierowca potrafi szybko wejść w zakręt, ale nie każdy z niego wyjdzie – mawiał słynny polski rajdowiec i biznesmen Sobiesław Zasada. Pamięta o tym dobrze Michał Sołowow, także rajdowiec i biznesmen. Dzięki umiejętnemu pokonywaniu zakrętów powrócił na szczyt biznesowego podium. Według magazynu „Forbes” jest najbogatszym Polakiem z majątkiem wartym 13,3 mld zł.

Pojawienie się miliardera wśród zawodników startujących w rajdowych mistrzostwach było kiedyś sporym zaskoczeniem.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Mistrz cichej jazdy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak leśnicy sami sprywatyzowali Lasy Państwowe

Prywatyzacją lasów politycy straszą nas regularnie. Zawsze wtedy, gdy partykularne interesy leśnego lobby i jego politycznych protektorów wydają się zagrożone. Samym jednak lasom przekazanie w prywatne ręce nigdy nie groziło. PiS wykreowało wroga, żeby nas przed nim bronić.

Joanna Solska
01.09.2015