Rynek

Mistrz cichej jazdy

Na czym się dorobił najbogatszy Polak

W 2015 r. Sołowow zakończył karierę sportową, ale jego sztuka umiejętnego pokonywania wiraży sprawdza się także w interesach. W 2015 r. Sołowow zakończył karierę sportową, ale jego sztuka umiejętnego pokonywania wiraży sprawdza się także w interesach. Bartłomiej Zborowski / PAP
Najbogatszym Polakiem jest Michał Sołowow. Czyli kto?
Michał Sołowow jest typowym przedstawicielem pierwszego pokolenia polskiego kapitalizmu, który przeszedł drogę „od zera do miliardera”.Marek Wiśniewski/Puls Biznesu/Forum Michał Sołowow jest typowym przedstawicielem pierwszego pokolenia polskiego kapitalizmu, który przeszedł drogę „od zera do miliardera”.

Każdy kierowca potrafi szybko wejść w zakręt, ale nie każdy z niego wyjdzie – mawiał słynny polski rajdowiec i biznesmen Sobiesław Zasada. Pamięta o tym dobrze Michał Sołowow, także rajdowiec i biznesmen. Dzięki umiejętnemu pokonywaniu zakrętów powrócił na szczyt biznesowego podium. Według magazynu „Forbes” jest najbogatszym Polakiem z majątkiem wartym 13,3 mld zł.

Pojawienie się miliardera wśród zawodników startujących w rajdowych mistrzostwach było kiedyś sporym zaskoczeniem.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Mistrz cichej jazdy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Lefebryści. Schizmatycy w łonie Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI wykonali pewne gesty wobec tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X. Czy może dojść do pojednania? I jakie pole manewru mają obie ze stron, skoro każda z nich uważa, że to ta druga powinna się nawrócić?

Roman Graczyk
05.11.2019