Rynek

Rozliczanie na ekranie

e-PIT: wygoda albo bezpieczeństwo

Sam serwis po pokonaniu pierwszych problemów technicznych radzi sobie nieźle. Sam serwis po pokonaniu pierwszych problemów technicznych radzi sobie nieźle. Arkadiusz Ziołek / EAST NEWS
Wypełnianie formularzy podatkowych przez internet jest w tym roku naprawdę łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowej platformy Twój e-PIT. Ale za prostotę płacimy naruszeniem naszej prywatności.
Twój e-PIT, wbrew szumnym zapowiedziom, nie oznacza jeszcze, że podatnik powinien o rozliczeniach zupełnie zapomnieć.IgorVetushko/PantherMedia Twój e-PIT, wbrew szumnym zapowiedziom, nie oznacza jeszcze, że podatnik powinien o rozliczeniach zupełnie zapomnieć.

Pierwsze problemy pojawiły się 15 lutego, zaraz po starcie platformy rozliczeniowej, gdy przez kilka godzin rządowe serwery nie wytrzymywały obciążenia. Wielu podatników, zachęconych obietnicami, chciało sprawdzić, czy rzeczywiście fiskus sam przygotował im roczne rozliczenie, które wystarczy zaakceptować, zamiast samemu mozolnie je wypełniać. Twój e-PIT, bo tak nazwano nowy system, okazał się bardzo popularny. Choćby dlatego, że można się do niego łatwo zalogować. Wystarczyły PESEL, przychody z PIT złożonego za 2017 r.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Rozliczanie na ekranie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021