Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Rozliczanie na ekranie

e-PIT: wygoda albo bezpieczeństwo

Sam serwis po pokonaniu pierwszych problemów technicznych radzi sobie nieźle. Sam serwis po pokonaniu pierwszych problemów technicznych radzi sobie nieźle. Arkadiusz Ziołek / EAST NEWS
Wypełnianie formularzy podatkowych przez internet jest w tym roku naprawdę łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowej platformy Twój e-PIT. Ale za prostotę płacimy naruszeniem naszej prywatności.
Twój e-PIT, wbrew szumnym zapowiedziom, nie oznacza jeszcze, że podatnik powinien o rozliczeniach zupełnie zapomnieć.IgorVetushko/PantherMedia Twój e-PIT, wbrew szumnym zapowiedziom, nie oznacza jeszcze, że podatnik powinien o rozliczeniach zupełnie zapomnieć.

Pierwsze problemy pojawiły się 15 lutego, zaraz po starcie platformy rozliczeniowej, gdy przez kilka godzin rządowe serwery nie wytrzymywały obciążenia. Wielu podatników, zachęconych obietnicami, chciało sprawdzić, czy rzeczywiście fiskus sam przygotował im roczne rozliczenie, które wystarczy zaakceptować, zamiast samemu mozolnie je wypełniać. Twój e-PIT, bo tak nazwano nowy system, okazał się bardzo popularny. Choćby dlatego, że można się do niego łatwo zalogować. Wystarczyły PESEL, przychody z PIT złożonego za 2017 r.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Rozliczanie na ekranie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >