Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Dwie fale, cztery kanały

O tym, dlaczego obecny kryzys jest wyjątkowy, mówi ekonomista dr Sławomir Dudek

„Musimy robić wszystko, żeby ratować gospodarkę, ale nie za cenę wysokiej inflacji czy ogromnego długu, którego później nie będziemy w stanie spłacić”. „Musimy robić wszystko, żeby ratować gospodarkę, ale nie za cenę wysokiej inflacji czy ogromnego długu, którego później nie będziemy w stanie spłacić”. Getty Images
Rozmowa z ekonomistą dr. Sławomirem Dudkiem, byłym dyrektorem w Ministerstwie Finansów, o tym, czym obecny kryzys różni się od poprzednich.
„Pamięć o tej epidemii pozostanie z nami na długo”.Polityka „Pamięć o tej epidemii pozostanie z nami na długo”.

CEZARY KOWANDA: – Kilka tygodni zamrożenia gospodarczego i już mówimy o najgorszym załamaniu od 1929 r., czyli Wielkiej Depresji. Co jest wyjątkowego w tym kryzysie?
SŁAWOMIR DUDEK: – To, że dociera do nas czterema kanałami. Pierwszym było zamknięcie gospodarki chińskiej na przełomie stycznia i lutego, co już spowodowało zaburzenia na całym świecie. Chiny są największym globalnym dostawcą nie tylko gotowych wyrobów, ale też materiałów i komponentów sprowadzanych przez dziesiątki tysięcy firm do dalszej obróbki.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwie fale, cztery kanały"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022