Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Wakacje z bonami

Wczasy za bony

Opustoszała pijalnia wód w Świeradowie-Zdroju. Opustoszała pijalnia wód w Świeradowie-Zdroju. materiały prasowe
Polska jest mniej uzależniona od turystów zagranicznych niż Hiszpania, Chorwacja czy Włochy. Rząd liczy, że jeśli zastąpią ich polskie rodziny z dziećmi, wyposażone w bon turystyczny, nasz przemysł wypoczynku ucierpi z powodu pandemii mniej. To złudzenia.
Sierpień zapowiada się lepiej niż lipiec. W Sopocie zarezerwowano już na ten miesiąc 74 proc. miejsc noclegowych, w Kołobrzegu 82 proc., a w Świnoujściu nawet 93 proc.Łukasz Solski/EAST NEWS Sierpień zapowiada się lepiej niż lipiec. W Sopocie zarezerwowano już na ten miesiąc 74 proc. miejsc noclegowych, w Kołobrzegu 82 proc., a w Świnoujściu nawet 93 proc.

Pandemia zniechęci w tym roku do podróży zagranicznych 1,1 mld osób, co pozbawi światową branżę turystyczną ponad biliona dolarów – prognozuje Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). Do Polski nie przyjedzie większość z ponad 21 mln obcokrajowców, którzy odwiedzili nasz kraj rok wcześniej. Może jednak nie ma się czym martwić, skoro w światowym Indeksie Atrakcyjności i Konkurencyjności Turystycznej nasz kraj zajmuje dość odległe 42. miejsce?

Polska jest atrakcyjna głównie dla Polaków, obcym paszportem legitymuje się zaledwie co piąty turysta.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Wakacje z bonami"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >