Rynek

Wakacje z bonami

Wczasy za bony

Opustoszała pijalnia wód w Świeradowie-Zdroju. Opustoszała pijalnia wód w Świeradowie-Zdroju. materiały prasowe
Polska jest mniej uzależniona od turystów zagranicznych niż Hiszpania, Chorwacja czy Włochy. Rząd liczy, że jeśli zastąpią ich polskie rodziny z dziećmi, wyposażone w bon turystyczny, nasz przemysł wypoczynku ucierpi z powodu pandemii mniej. To złudzenia.
Sierpień zapowiada się lepiej niż lipiec. W Sopocie zarezerwowano już na ten miesiąc 74 proc. miejsc noclegowych, w Kołobrzegu 82 proc., a w Świnoujściu nawet 93 proc.Łukasz Solski/EAST NEWS Sierpień zapowiada się lepiej niż lipiec. W Sopocie zarezerwowano już na ten miesiąc 74 proc. miejsc noclegowych, w Kołobrzegu 82 proc., a w Świnoujściu nawet 93 proc.

Pandemia zniechęci w tym roku do podróży zagranicznych 1,1 mld osób, co pozbawi światową branżę turystyczną ponad biliona dolarów – prognozuje Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). Do Polski nie przyjedzie większość z ponad 21 mln obcokrajowców, którzy odwiedzili nasz kraj rok wcześniej. Może jednak nie ma się czym martwić, skoro w światowym Indeksie Atrakcyjności i Konkurencyjności Turystycznej nasz kraj zajmuje dość odległe 42. miejsce?

Polska jest atrakcyjna głównie dla Polaków, obcym paszportem legitymuje się zaledwie co piąty turysta.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Wakacje z bonami"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020