Rynek

Pandemia matką wynalazków

Część restauratorów zdecydowała się na sprzedaż na wynos i z dowozem do klienta. Część restauratorów zdecydowała się na sprzedaż na wynos i z dowozem do klienta. Stefan Maszewski / Reporter
Może nie wszystko da się jeszcze sprzedać przez internet, ale ze wszystkim warto spróbować. Koronakryzys zostawi nam wiele innowacyjnych rozwiązań biznesowych.
Dealerzy samochodowi przestawili się na zdalne kontakty z klientami. Na fot. ponownie otwarty salon Mercedesa.François Lenoir/Reuters/Forum Dealerzy samochodowi przestawili się na zdalne kontakty z klientami. Na fot. ponownie otwarty salon Mercedesa.

Deweloperzy z branży mieszkaniowej, kiedy koronawirus odciął ich od klientów, stanęli przed dylematem: jak sprzedawać nowe mieszkania w sytuacji, gdy Polacy zostali zamknięci w starych domach? Każda firma ma wprawdzie telefonicznych konsultantów i strony internetowe, a na nich wizualizacje nowych domów i rysunki ilustrujące rozkład wnętrz, ale przecież to dopiero początek długiej drogi zdobywania klienta. Jej ciągiem dalszym może być podpisanie umowy rezerwacyjnej, potem deweloperskiej, a na koniec finalny zakup lokalu.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Rynek; s. 40

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020