Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Odpowiedzialny biznes

Laureaci Złotych Listków CSR POLITYKI za rok 2021. Laureaci Złotych Listków CSR POLITYKI za rok 2021. Leszek Zych / Polityka
Już po raz 11. tygodnik POLITYKA, Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu podczas uroczystej gali rozdały Złote, Srebrne i Białe Listki CSR, a także – po raz pierwszy – Listek Zielony, wyróżnienie dla firm o wzorowej proekologicznej postawie. Nie zapomniano również o tych, którzy szczególnie zadbali o uchodźców z Ukrainy.
materiały prasowe

W redakcji tygodnika POLITYKA spotkało się ponad 100 osób – menedżerów i przedstawicieli zespołów ds. zrównoważonego rozwoju największych polskich firm. Wiele z nich współtworzy historię związaną z Listkami CSR POLITYKI, coraz lepiej przygotowując swoje działania i dostosowując się do wymogów regulacyjnych związanych z zarządzaniem obszarem ESG (Environmental, Social and Governance, czyli środowiska naturalnego, społeczeństwa i ładu korporacyjnego), inne debiutują, zdobywają pierwsze wyróżnienia, wspinają się w górę poszczególnych Listkowych rankingów.

Witając gości, Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika POLITYKA, podkreślał, że pandemia i wojna bardzo uderzyły zarówno w biznes, jak i w nas wszystkich. – Jednak doświadczenie tych ostatnich dziwnych 2–3 lat potwierdziło sens tego, czym państwo się zajmują: jak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie biznesu, gotowość do świadczenia pomocy, wolontariatu, solidaryzowania się, organizowania opieki – przekonywał zgromadzonych. A na koniec podziękował gościom za to, że tak wiele firm potrafiło się w tych trudnych czasach odnaleźć – tak wobec własnej załogi, jak i wobec kontrahentów i klientów.

Złoty Listek CSR POLITYKI trafił do 21 firm, Srebrny Listek do 27, a Biały Listek do 35. Oceny zostały przyznane na podstawie analizy opartej na wypełnionej przez firmy ankiecie, opracowanej według wytycznych normy ISO 26000. – To firmy, które m.in. zarządzają strategicznie czynnikami ESG, które włączają te czynniki w analizę ryzyka i strategie, wytyczają ambitne cele realizowane w oparciu o wskaźniki efektywności, opierają się o uznane systemy i certyfikaty pomagające podnosić jakość, w sposób transparentny monitorują wskaźniki ESG, raportują je i poddają weryfikacji – tłumaczyła Maria Ibisz, senior manager z firmy doradczej Deloitte.

Polityka 24.2022 (3367) z dnia 07.06.2022; Gala Listków CSR POLITYKI; s. 43
Reklama