Poradniki rynkowe

Solidne i bezpieczne

Przeszklenia ozdobą domu

Profile aluminiowe mają proste geometryczne kształty, przez co idealnie wpisują się w nowoczesną, oszczędną w formie architekturę. Profile aluminiowe mają proste geometryczne kształty, przez co idealnie wpisują się w nowoczesną, oszczędną w formie architekturę. Aluprof SA
Konstrukcje fasad większości nowoczesnych biurowców, apartamentowców czy galerii handlowych opierają się na profilach aluminiowych. Wielkogabarytowe przeszklenia coraz częściej wykorzystywane są także w domach jednorodzinnych.

Stolarka aluminiowa do produkcji okien to produkt z wyższej półki cenowej. Jednak możliwości projektowe, parametry techniczne, funkcjonalność zdecydowanie to rekompensują.

To dzięki właściwościom aluminium można projektować duże szklane ściany. W tym przypadku szkło występuje w roli głównej tylko dzięki profilom aluminiowym – smukłym, prawie niewidocznym, za to wyjątkowo sztywnym, wytrzymałym, a jednocześnie plastycznym.

Różnorodne możliwości

Profile aluminiowe doceniają przede wszystkim architekci.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Poradnik budowlany; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Solidne i bezpieczne"

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020