Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Poradniki rynkowe

Solidne i bezpieczne

Przeszklenia ozdobą domu

Profile aluminiowe mają proste geometryczne kształty, przez co idealnie wpisują się w nowoczesną, oszczędną w formie architekturę. Profile aluminiowe mają proste geometryczne kształty, przez co idealnie wpisują się w nowoczesną, oszczędną w formie architekturę. Aluprof SA
Konstrukcje fasad większości nowoczesnych biurowców, apartamentowców czy galerii handlowych opierają się na profilach aluminiowych. Wielkogabarytowe przeszklenia coraz częściej wykorzystywane są także w domach jednorodzinnych.

Stolarka aluminiowa do produkcji okien to produkt z wyższej półki cenowej. Jednak możliwości projektowe, parametry techniczne, funkcjonalność zdecydowanie to rekompensują.

To dzięki właściwościom aluminium można projektować duże szklane ściany. W tym przypadku szkło występuje w roli głównej tylko dzięki profilom aluminiowym – smukłym, prawie niewidocznym, za to wyjątkowo sztywnym, wytrzymałym, a jednocześnie plastycznym.

Różnorodne możliwości

Profile aluminiowe doceniają przede wszystkim architekci. Stwarzają one możliwość projektowania niemal całych przeszklonych fasad budynków. Na bazie profili aluminiowych projektuje się tradycyjne okna rozwierno-uchylne, okna obrotowe, a także drzwi przesuwne. Ciekawym, ale i funkcjonalnym rozwiązaniem są drzwi tarasowe podnoszone-przesuwne. Umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m. Co więcej, dają też możliwość zabudowy narożnika budynku. To efektowna propozycja zabudowy łącząca pokoje lub ogrody zimowe z otoczeniem, wygodne wyjście na balkon, taras, do ogrodu. I mimo że ciężar skrzydła może dochodzić do 400 kg, łatwo i swobodnie się je otwiera i zamyka.

Profile aluminiowe mają proste geometryczne kształty, przez co idealnie wpisują się w nowoczesną, oszczędną w formie architekturę. Odpowiednia głębokość zabudowy aluminiowych kształtowników sprawia, że skrzydło łączy się z ościeżnicą, dając efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej. W profilu głęboko osadza się uszczelki przyszybowe, dzięki czemu są mało widoczne od wewnątrz – co wpływa na estetykę okien.

Ciepłe aluminium

Jeszcze nie tak dawno aluminium było kojarzone z materiałem zimnym. Trzeba jednak wiedzieć, że tzw. zimne profile aluminiowe stosowane są przede wszystkim w drzwiach i ściankach wewnętrznych.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Poradnik Budowlany; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Solidne i bezpieczne"
Reklama