Poradniki rynkowe

Szklane ściany

Okna też mogą być energooszczędne

Duże, przeszklone powierzchnie należy stosować od strony południowej domu, bo wtedy słońce jest darmowym źródłem ciepła. Duże, przeszklone powierzchnie należy stosować od strony południowej domu, bo wtedy słońce jest darmowym źródłem ciepła. Aluprof SA
Czasy, kiedy ciepło uciekało z domu przez okna, już dawno minęły. Dziś można mieć dom energooszczędny i ze ścianami ze szkła.

Dzięki postępowi technicznemu okna w domach energooszczędnych wielkością nie przypominają już otworów strzelniczych. Zaś architekci projektujący takie domy mogą zapewnić przyszłym mieszkańcom znacznie większy niż kiedyś dostęp do naturalnego światła, nie narażając ich przy tym na niebotyczne rachunki za ogrzewanie.

Eksperci nie mają wątpliwości, że bardzo duże przeszklenia będą zyskiwały coraz więcej zwolenników. W takim domu pomieszczenia są jasne, a przez to wydają się bardziej przestronne.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Poradnik budowlany; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Szklane ściany"
Reklama

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021