Poradniki rynkowe

Inteligentne okna

Jak zarządzać klimatem we własnym domu

Problem smogu może w polskich warunkach skłonić wiele osób do zainteresowania się systemami inteligentnego domu. Problem smogu może w polskich warunkach skłonić wiele osób do zainteresowania się systemami inteligentnego domu. materiały prasowe
Dbać o jakość powietrza w domu prościej, jeśli skorzystamy z nowych technologii. Dzięki nim łatwiej i taniej osiągniemy pożądaną temperaturę, zapewnimy właściwą wilgotność, a przede wszystkim skuteczniej będziemy walczyć ze smogiem.
Katarzyna GałekAgnieszka Murak/materiały prasowe Katarzyna Gałek

Kiedy i jak wietrzyć pomieszczenia? To jedno z najważniejszych pytań w każdym domu. Brak regularnego wietrzenia powoduje często zawilgocenie budynków. Z drugiej strony niewłaściwe sterowanie ogrzewaniem prowadzi do utraty ciepła podczas wietrzenia, czyli marnowania pieniędzy. Poza tym od kilku lat Polacy są świadomi zagrożeń związanych ze smogiem, więc pojawiają się dylematy w okresie zimowym – jak wietrzyć, by jakość powietrza wewnątrz budynków się przez to jeszcze nie pogarszała? Latem mamy wątpliwości innego typu – otwieranie okien prowadzi do nagrzewania się pomieszczeń, zwłaszcza w środku dnia, gdy temperatura jest najwyższa.

Polityka 43.2018 (3183) z dnia 23.10.2018; Poradnik budowlany; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Inteligentne okna"

Czytaj także

Kultura

„Motel Polska”, czyli perwersyjna propaganda PiS

O nie, „Motel Polska” to nie jest produkcja żenująca. Nie jest obciachem, popisem złego gustu i amatorszczyzny. To produkt jak najbardziej przemyślany, diablo przewrotny i wyrachowany.

Jan Hartman
01.12.2020