Poradniki rynkowe

Okna w nowym standardzie

Okna dachowe powinny zapewniać nam nie tylko komfort termiczny, ale także ciszę. Okna dachowe powinny zapewniać nam nie tylko komfort termiczny, ale także ciszę. Materiały prasowe FAKRO
Budownictwo ma być bardziej energooszczędne niż dotąd. Aby spełnić nowe wymogi, producenci wprowadzają na rynek okna dachowe jeszcze lepiej chroniące dom przed utratą ciepła.
Polityka

To wielka zmiana dla wszystkich budujących domy w Polsce. Od stycznia tego roku obowiązują nowe, znacznie zaostrzone normy dotyczące współczynnika przenikalności cieplnej. W praktyce oznacza to, że trzeba stosować rozwiązania, dzięki którym budynki będą bardziej energooszczędne niż dotychczas, czyli wystarczy mniej energii do ogrzewania ich w okresie zimowym. Zmiany dotyczą materiałów budowlanych, w tym okien. Ich parametry muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami.

Nowe warunki techniczne powinni spełniać wszyscy inwestorzy, którzy dopiero w tym roku ubiegają się o pozwolenie na budowę.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Poradnik budowlany; s. 74
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022