Poradniki rynkowe

Okna w nowym standardzie

Okna dachowe powinny zapewniać nam nie tylko komfort termiczny, ale także ciszę. Okna dachowe powinny zapewniać nam nie tylko komfort termiczny, ale także ciszę. Materiały prasowe FAKRO
Budownictwo ma być bardziej energooszczędne niż dotąd. Aby spełnić nowe wymogi, producenci wprowadzają na rynek okna dachowe jeszcze lepiej chroniące dom przed utratą ciepła.
Polityka

To wielka zmiana dla wszystkich budujących domy w Polsce. Od stycznia tego roku obowiązują nowe, znacznie zaostrzone normy dotyczące współczynnika przenikalności cieplnej. W praktyce oznacza to, że trzeba stosować rozwiązania, dzięki którym budynki będą bardziej energooszczędne niż dotychczas, czyli wystarczy mniej energii do ogrzewania ich w okresie zimowym. Zmiany dotyczą materiałów budowlanych, w tym okien. Ich parametry muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami.

Nowe warunki techniczne powinni spełniać wszyscy inwestorzy, którzy dopiero w tym roku ubiegają się o pozwolenie na budowę.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Poradnik budowlany; s. 74
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001