Poradniki rynkowe

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Dom pokryty panelami dachowymi łączonymi na rąbek. Dom pokryty panelami dachowymi łączonymi na rąbek. Materiały prasowe Blachy Pruszyński
Panele dachowe łączone na rąbek wróciły do łask. Jednak obok wyboru odpowiedniego rozwiązania ważny jest też profesjonalny montaż.

Spotykamy je na zabytkowych dworcach, pałacach, kościołach. Wiele z tych obiektów ma dachy wykonane w jednej z najstarszych technologii krycia – za pomocą stalowych lub miedzianych paneli łączonych na rąbek. Ta technika, do niedawna zapomniana, nadaje dachom oryginalny i atrakcyjny wygląd. A dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanym przez producentów pokryć dachowych panele na rąbek przeżywają od kilku lat prawdziwy renesans.

Panele dachowe na rąbek to pokrycie uniwersalne, które doskonale komponuje się nie tylko z dawną architekturą, ale i z tą we współczesnym wydaniu.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Poradnik budowlany; s. 84
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022