Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Zdjęcie tygodnia: przebywający na urlopie w Dolomitach Donald Tusk z cygarem. Najbardziej oburzał się „Fakt”: „Gdy my pracujemy na jego pensję, szef rządu opala się w promieniach górskiego słońca i ćmi drogie cygara. Zobacz to i zapamiętaj!”.

Żyjemy w obłąkanym kraju, premier nie może sobie zapalić na stoku cygara, bo natychmiast staje się to przyczynkiem do narodowej dyskusji” – skomentowała Monika Olejnik. Jej zdaniem premierowi urlop się przyda: „jak sobie spokojnie popali cygara, to może zapomni o swoich niemądrych pomysłach, takich jak alkomat w każdym samochodzie”.

Platforma goni PiS. Piotr Tymochowicz, ekspert od wizerunku, radzi, co powinien zrobić Kaczyński, by powiększyć przewagę nad Tuskiem. „Pan prezes mógłby np. spróbować zagrać w piłkę – jak Donald Tusk, albo pojeździć konno – jak przywódca Rosji Władimir Putin. Mógłby też palić cygaro – jak Winston Churchill…”. Na koniec wyliczanki jeszcze jedna rada: „Prezes powinien powiedzieć o sobie coś ważnego i prawdziwego”.

Znowu zaktywizował się Janusz Palikot. Tymczasem Bartosz Arłukowicz nadal ma problem: „Ja w ogóle nie wiem, kim naprawdę jest Palikot, kiedy patrzę na osoby, którymi się otacza w swoim ruchu, przepraszam w Twoim Ruchu, to trudno mi stwierdzić, jaka wspólna myśl ich łączy. Na pewno nie jest to myśl lewicowa”.

Pierwsza i druga żona Przemysława Gosiewskiego ma zamiar startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Rodzice posła, który zginął w katastrofie smoleńskiej, domagają się od pierwszej żony Małgorzaty, by zmieniła nazwisko.

Polityka 4.2014 (2942) z dnia 21.01.2014; Polityka i obyczaje; s. 98
Reklama