Społeczeństwo

Zagraj to jeszcze raz, Karol

Casting na Karola Wojtyłę

Jacek Kawalec będzie papieżem w musicalu o Janie Pawle II. Jacek Kawalec będzie papieżem w musicalu o Janie Pawle II. M. Lasyk / Reporter
Jest możliwość na najbliższe lata stać się Karolem Wojtyłą albo kimś z jego życia.
W kastingu wzięło udział ponad 300 osób.Łukasz Krajewski/Agencja Gazeta W kastingu wzięło udział ponad 300 osób.

Przyjeżdżają do Krakowa aktorzy dyplomowani i ochotnicy, w tym dzieci, pokazać się przed komisją kastingową. Śpiewają i improwizują międzyemocyjnie – ten lirycznie, że niby poeta na spływie kajakowym; ten srogo, że ubek; tamten znów kilka zdań od siebie o Bogu, Matce Boskiej i wizjach sennych. Bilety już w sprzedaży, od 79 zł na trybunach do 229 zł pod sceną na płycie boiska; dostępność biletów duża.

Superprodukcja. Twórcy promują: czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było; były inne musicale, ale często o niczym, na licencji amerykańskiej, a ten jest o czymś i polski; jest to epopeja, biografia; multimedialny, popowo-rockowy i balladowo-songowy musical historyczny „Karol” o życiu i dziele Jana Pawła II.

Polityka 22.2016 (3061) z dnia 23.05.2016; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Zagraj to jeszcze raz, Karol"

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019