Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Partyzanci z muzeum wojny

Największe muzeum historyczne otwiera się bez wielkiej fety

Jedna z sal Muzeum II Wojny Światowej Jedna z sal Muzeum II Wojny Światowej Jan Rusek / Agencja Gazeta
W Gdańsku po partyzancku i w podziemiu otwiera się Muzeum II Wojny Światowej, największe polskie muzeum historyczne.
Zrekonstruowane mieszkanie warszawskiej rodziny z 1945 r. w jednej z sal Muzeum II Wojny ŚwiatowejAdam Warżawa/PAP Zrekonstruowane mieszkanie warszawskiej rodziny z 1945 r. w jednej z sal Muzeum II Wojny Światowej

Przestrzeń wystawiennicza znajduje się poniżej poziomu gruntu, w podziemiu. Lecz chodzi nie tylko o to. Minister kultury od miesięcy robi wszystko, by Muzeum nie zaistniało w formule, jaka została wypracowana przez zespół. Muzealnicy trwają przy swoim, sądząc się z ministrem. Ekspozycja na ostatni guzik będzie dopięta na początku marca 2017 r., ale na 23 stycznia ogłoszono „prezentację wystawy głównej”. Minister Piotr Gliński został zaproszony wraz z zastępcą Jarosławem Sellinem.

Polityka 4.2017 (3095) z dnia 24.01.2017; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Partyzanci z muzeum wojny"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022