Społeczeństwo

Poligon Niepołomice

Niepołomice: poligon władzy

Adam Golec / Agencja Gazeta
W grudniu 2019 r. prokurator Prokuratury Okręgowej z Katowic odsunął od władzy burmistrza Niepołomic. Miastem rządzi komisarz związany z PiS, który wprowadza swoich ludzi na stanowiska. PiS idzie po samorządy, ostrzegają doświadczeni samorządowcy.
Zawieszony burmistrz Roman Ptak i jego zastępca Adam Twardowski.Marcin Kołodziejczyk/Polityka Zawieszony burmistrz Roman Ptak i jego zastępca Adam Twardowski.

Sytuacja

PF (Pełniący Funkcję) Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Krystian Zieliński (27 lat) nie czekał na decyzję sądu w sprawie zasadności zawieszenia wieloletniego burmistrza Romana Ptaka. Opierając się na pisemnym „wyznaczeniu” przez premiera Morawieckiego, 18 grudnia pojawił się w niepołomickim ratuszu i zasiadł za biurkiem burmistrza. Na drzwiach gabinetu zawisła tabliczka z jego nazwiskiem.

Dzień później przyjechał do Niepołomic Przemysław Bęben, by niedługo potem – po odwołaniu decyzją PF Zielińskiego władz gminnej spółki wodociągowej – zostać tam prezesem z kontraktem menedżerskim (tutejsze wodociągi, zbudowane od podstaw za czasów zawieszonego burmistrza, to dobrze prosperująca spółka).

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Poligon Niepołomice"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021