Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

To idzie młodość

Wirus nakręcił konflikt pokoleń

W ludowych wyjaśnieniach sensu pandemii pojawiły się hipotezy, że natura stworzyła koronawirusa, by odmłodził społeczeństwa. W ludowych wyjaśnieniach sensu pandemii pojawiły się hipotezy, że natura stworzyła koronawirusa, by odmłodził społeczeństwa. Marta Frej
Koronawirus jest najgroźniejszy dla osób w podeszłym wieku, to one są w grupie najwyższego ryzyka. Czy rzeczywiście troska o ich zdrowie i dobrostan wymaga rezygnacji z normalnego życia ludzi młodych, narażonych w znacznie mniejszym stopniu? Pandemia rzuciła ostre światło na narastający od lat konflikt pokoleniowy.
Czy kryzys istotnie zmieni obraz relacji pokoleniowych?EAST NEWS Czy kryzys istotnie zmieni obraz relacji pokoleniowych?

Chiny, które poradziły sobie z pierwszą falą epidemii, są cennym źródłem wiedzy na jej temat. Na podstawie statystyk Chińskiego Centrum ds. Kontroli i Profilaktyki Chorób wiadomo, że wskaźnik śmiertelności w wyniku COVID-19 rośnie szybko wraz z wiekiem. Śmiertelność wśród zarażonych 80-latków osiągnęła blisko 15 proc., u 60-latków już tylko 3,6 proc., w grupie do 50. roku życia nie przekraczała 0,4 proc.

Statystyki mogą się różnić w zależności od kraju, bo śmiertelność zależy nie tylko od podatności organizmu na chorobę, ale także od wydolności i systemu służby zdrowia.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "To idzie młodość"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >