Społeczeństwo

Staruszkowie na lockdownie

Senior siedzi w domu

Pandemiczna praktyka potwierdza, że starsi ludzie najtrudniej przechodzą zakażenie. Pandemiczna praktyka potwierdza, że starsi ludzie najtrudniej przechodzą zakażenie. PantherMedia
Najnowsze rządowe obostrzenia mówią jasno: mają siedzieć w domu, mieć pełną lodówkę, być posłuszni i się nie narażać. Czy to wystarczy, aby seniorzy przetrwali epidemię?
Prawie połowa badanych osób 60+ przyznała, że od początku pandemii odczuwa większe osamotnienie i nie ma z kim porozmawiać.Iza Kucharska Prawie połowa badanych osób 60+ przyznała, że od początku pandemii odczuwa większe osamotnienie i nie ma z kim porozmawiać.

Maria, 78-latka, w ubiegłym tygodniu pomyślała, że wyjdzie po gazetę. Była ładna pogoda, słonecznie. Ulica bardziej pusta niż zwykle. Dochodzi do kiosku. A tam, ku jej zdziwieniu, rolety spuszczone. „Dlaczego kiosk jest zamknięty?” – spytała przechodzącej w pobliżu kobiety. „Bo dzisiaj niedziela” – usłyszała odpowiedź. Maria od kilku dni nie ruszała się z domu. Z nikim nie rozmawiała. Telewizora nie włącza – ile można słuchać o śmierci i wirusie? Dopiero przy tym kiosku dowiedziała się, jaki właściwie jest dzień tygodnia.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Staruszkowie na lockdownie"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021