Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Prokurator szturmowy

Aresztowany i sparaliżowany

O tym, co się wydarzyło w areszcie, rodzice nie dowiedzieli się od prokuratora Romana Pietrzaka. Nie dowiedzieli się też od nikogo z zakładu, karnego. Matkę zawiadomił we wtorek, 7 lipca późnym popołudniem mecenas Orzołek. O tym, co się wydarzyło w areszcie, rodzice nie dowiedzieli się od prokuratora Romana Pietrzaka. Nie dowiedzieli się też od nikogo z zakładu, karnego. Matkę zawiadomił we wtorek, 7 lipca późnym popołudniem mecenas Orzołek. Łukasz Rayski
Prokurator długo uważał, że Łukasz Dragański to gangster i ważny świadek. Dlatego chciał go mieć pod kluczem. Dopiero po wypadku w celi Łukasz przestał go interesować. Uznał, że skoro Dragański jest sparaliżowany, to może wrócić do domu.
W środowisku adwokatów dość powszechna jest ocena, że tzw. mali świadkowie koronni, nazywani sześćdziesiątkami, często kłamią, by w zamian za złożone zeznania wyjść na wolność.Daniel Dmitriew/Forum W środowisku adwokatów dość powszechna jest ocena, że tzw. mali świadkowie koronni, nazywani sześćdziesiątkami, często kłamią, by w zamian za złożone zeznania wyjść na wolność.

Bożena, matka Łukasza, może o tym mówić tylko przez zaciśnięte zęby: – Zabrali z domu zdrowego mężczyznę, a oddali mi roślinę. Jej syn, zatrzymany w styczniu 2020 r., miał rzekomo zarobić na handlu narkotykami pół miliona złotych. W lipcu, po kolejnym przedłużeniu tymczasowego aresztowania, usiłował się powiesić.

W życiu Dragańskich zmieniło się wszystko. Leszek, ojciec Łukasza, wstaje o północy. Wtedy Bożena kładzie się na cztery godziny, ale i tak czuwa. Łukasza trzeba obrócić, umyć, przewinąć.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Prokurator szturmowy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >