Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Dawka z działki

Wraca moda na działkowanie

Pierwsze prace na świeżo wygrodzonych działkach w Warszawie, 1981 r. Pierwsze prace na świeżo wygrodzonych działkach w Warszawie, 1981 r. Jerzy Michalski//RSW / Forum
Emeryci jeszcze chcą w coś włożyć ręce, ale dla młodszych na działce liczy się rekreacja. Działki znowu stają się dowodem prestiżu i miejscem ucieczki przed pandemią.
Warszawskie ogródki działkowe od strony praskiej.Włodzimierz Wasyluk/Forum Warszawskie ogródki działkowe od strony praskiej.

Marchewka, cebula, sałatka, rzodkiewka, fasola, pomidory i ogórki urosną po prawej. Ziemia pod grządki już uszykowana, jutro Wanda Dzikowska kupuje nasiona. Lewa strona jest rekreacyjna: trawa i rabatki, pergole i drzewka owocowe. Gdybyśmy mieli wehikuł czasu, widzielibyśmy, jak lewa się kurczy, prawa rozrasta. Ujrzelibyśmy panią Wandę, gdy prowadzi sklep rybny, kieruje parterem domu towarowego, jest początkującą ekspedientką, wychodzi za Kazimierza, mieszkają na pokoju i dostają przydział na ogródek.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Temat na majówkę; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Dawka z działki"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021