Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Zaraza w czasach grozy

Ukraiński kalendarz szczepień

Punkt medyczny w noclegowni dla uchodźców w hali Ptak Warsaw Expo. Punkt medyczny w noclegowni dla uchodźców w hali Ptak Warsaw Expo. Jacek Domiński / Reporter
Szczęście w nieszczęściu, że setki tysięcy uchodźców nie przyjechały do nas w szczycie pandemii. Poziom wyszczepienia jest jednak w Ukrainie o połowę niższy niż w Polsce. Teraz trzeba to wyrównywać. Podobnie ze szczepieniami przeciw innym chorobom zakaźnym.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zarzeka się w Sejmie, że resort zrobi wszystko, aby zachęcać obywateli Ukrainy do uzupełnienia brakujących szczepień.Mateusz Włodarczyk/Forum Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zarzeka się w Sejmie, że resort zrobi wszystko, aby zachęcać obywateli Ukrainy do uzupełnienia brakujących szczepień.

Czas wychodzenia z pandemii – na skutek wojny w Ukrainie i katastrofy humanitarnej na terenach nią objętych – może nie być tak spokojny, jak jeszcze miesiąc temu wielu to sobie wyobrażało. Spadek zakażeń w ostatnich dniach w Polsce wyhamował, a liczba rejestrowanych nowych infekcji ustabilizowała się na poziomie kilkunastu tysięcy dziennie (tradycyjnie tylko po weekendach jest ich mniej, 5–7 tys.). Liczba wykonywanych oficjalnie testów sięga obecnie 70 tys., ale odsetek pozytywnych wyników pozostał wysoki.

Polityka 13.2022 (3356) z dnia 22.03.2022; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Zaraza w czasach grozy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >