Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wojtek liże szafę

Jaszczur. Niezłomny patriota z internetu, przywódca Kamratów

Wojciech Olszański na polach pod Grunwaldem, sierpień 2022 r. Wojciech Olszański na polach pod Grunwaldem, sierpień 2022 r. Youtube
Przez areszty, wiece i internety Jaszczur, czyli Wojciech Olszański, rusza po władzę.
Po każdym wyjściu na wolność Jaszczur natychmiast popełnia te same czyny, które doprowadziły do zatrzymania.Max Skorwider Po każdym wyjściu na wolność Jaszczur natychmiast popełnia te same czyny, które doprowadziły do zatrzymania.

Osoby: Jaszczur to pseudonim organizacyjny Wojciecha Olszańskiego, 62 lata, aktora bez stałego angażu. Tajna organizacja, do której twierdzi, że należy (Związek Jaszczurczy), nie istnieje od 1942 r. Mundury, w których Jaszczur chodzi na co dzień, skompletował sobie sam (demobil, cytaty z przeróżnych wojen). Publicznie nigdy się nie garbi, dba o sprężysty krok i przenikliwe spojrzenie spod furażerki (ma warunki amanta, wcześniej obsadzały go tak teatry). Jeździ konno, z grzbietu końskiego przemawiał do tłumów w centrum Warszawy (Marsz Dmowskiego, tematyka antyżydowska).

Występuje też pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski. Trzecie ego przydaje się w internecie, gdy trzeba z dzikim przekleństwem i wrzaskiem napaść na: kobietę, geja, Żyda, Ukraińca, Amerykanina, dziennikarza, polityka, uchodźcę, zaszczepionych na covid. Ten Jabłonowski (wygląda tak samo jak Jaszczur i Olszański) bywa na granicy apopleksji od krzyku i stara się przerażać mimicznie wzorem europejskich dyktatorów z lat 30. Chciałby wypruwać ludziom flaki, walić w mordę na ulicy, wybebeszać swym francuskim bagnetem, gwałcić kobiety, strzelać do gejów (eufemizmy).

Reasumując: Jaszczur to niezłomny polski patriota, Jabłonowski jest anty-wszystko z wyjątkiem Rosji (którą otwarcie podziwia), a Olszański to aktor. 30 sierpnia 2022 r., tuż po kolejnym zatrzymaniu policyjnym i kolejnym zwolnieniu przez sąd, wszyscy trzej w jednej osobie zjawiają się w Sądzie Okręgowym w Warszawie, aby zarejestrować partię polityczną. Nieoficjalnie mówi się o nazwie Partia Kamracka.

Retrospekcja 1: Wojtek przychodzi na świat w 1960 r. w Kłodzku. Wychowuje się w Lwówku Śląskim. Rodzina jest, jak to się wtedy oficjalnie nazywa, repatriancka. Przyjechała z terenów zajmowanych w wyniku drugiej wojny przez Ukraińską Republikę Radziecką, kolonizować „ziemie odzyskane”.

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Wojtek liże szafę"
Reklama