Świat

Schować się w mundurze

Statystyki wskazują na zaskakujący wzrost liczby chrześcijan zgłaszających się ochotniczo do służby zawodowej w izraelskiej armii. Statystyki wskazują na zaskakujący wzrost liczby chrześcijan zgłaszających się ochotniczo do służby zawodowej w izraelskiej armii. Amir Cohen/Reuters / Forum

Podczas gdy izraelskie partie religijne walczą w parlamencie o zwolnienie żydowskiej młodzieży ortodoksyjnej z obowiązkowej służby wojskowej, statystyki wskazują na zaskakujący wzrost liczby chrześcijan zgłaszających się ochotniczo do służby zawodowej w armii. Socjolodzy tłumaczą, że to skutek brutalnych prześladowań Kościoła koptyjskiego w Egipcie oraz morderstw na księżach katolickich w Syrii. „Chrześcijanie w świecie arabskim nie mogą liczyć na pomoc władz ani społeczeństw. Stąd nasza chęć pełnej integracji w Państwie Izrael, które jest także naszym państwem; tutaj się urodziliśmy i z nim wiążemy przyszłość.

Polityka 10.2014 (2948) z dnia 04.03.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021