Świat

Droga przez krew

Zniszczony meczet w Strefie Gazy Zniszczony meczet w Strefie Gazy Finbarr O'Reilly/Reuters / Forum

Armia amerykańska przechowuje w tajnych magazynach na terenie Izraela nowoczesną broń wartą 1,5 mld dol., przeznaczoną na wypadek decyzji o interwencji Stanów Zjednoczonych w którymś z konfliktów bliskowschodnich.

Tajemnica ta przypuszczalnie nie wyszłaby na jaw, gdyby nie buńczuczne przemówienie Hassana Nasralli, lidera Hezbollahu, operującego w południowym Libanie. Na zakończenie ramadanu Nasralla zobowiązał się do niesienia pomocy Hamasowi w jego starciu z państwem żydowskim i zapowiedział atak na ludność cywilną Izraela za pomocą potężnych rakiet średniego zasięgu.

Polityka 32.2014 (2970) z dnia 05.08.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021