Świat

Macedonia się burzy

Antyrządowe zamieszki w Skopje, 17 maja 2015 r. Antyrządowe zamieszki w Skopje, 17 maja 2015 r. Ognen Teofilovski/Reuters / Forum

Macedończycy wyszli na ulice Skopje, wielotysięczne tłumy kolejny dzień oblegają siedzibę rządu, na transparentach wypisali „Żegnaj Nikoła” i obiecują, że nie opuszczą placu, póki premier Nikoła Grujewski nie poda się do dymisji. Wygląda, że nie żartują.

Zoran Zajew, lider opozycyjnego Socjaldemokratycznego Związku Macedonii (SDSM), odpala kolejne bomby przeciwko rządowi Grujewskiego: upublicznił kolejne nagrania z podsłuchów, jakie podobno na zlecenie rządu prowadzono w kraju.

Polityka 21.2015 (3010) z dnia 19.05.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Problemy psychiczne dzieci i rodzicielskie zaniedbania

Dr hab. Małgorzata Święcicka: O problemach psychicznych dzieci i rozmaitych „psychologicznych modach”, rodzicielskich zaniedbaniach i lękach na wyrost.

Joanna Cieśla
16.08.2019