Świat

Gdy chrześcijańska duchowna się żeni

Mpho Tutu van Furth Mpho Tutu van Furth Nic Bothma/EPA / PAP

Duchowna południowoafrykańskiego Kościoła anglikańskiego Mpho Tutu van Furth ogłosiła, że musi porzucić posługę w RPA. Sprawa jest tam głośna z dwóch co najmniej powodów. Dotyczy córki Desmonda Tutu, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, pierwszego czarnego anglikańskiego arcybiskupa w kraju, zasłużonego w walce z segregacją rasową, pojednaniu czarnych z białymi, działaniach na rzecz chorych na AIDS i obrońcę praw osób homoseksualnych, który wolałby nie wybierać się do homofobicznego raju.

Polityka 23.2016 (3062) z dnia 31.05.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021