Świat

Kurs na zderzenie

Po wystąpieniu Rajoya na ulice Barcelony wyszły w pokojowym proteście setki tysięcy ludzi. Po wystąpieniu Rajoya na ulice Barcelony wyszły w pokojowym proteście setki tysięcy ludzi. Aleksiej Witwicki / Forum

Katalonię opanował nastrój radykalizacji i przygnębienia.

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy ogłosił plan głębokiego ograniczenia samorządności Katalonii. Szef autonomicznych władz katalońskich Carles Puigdemont plan odrzucił. Uznał go za najgorszy od czasów gen. Franco cios w instytucje samorządowe i społeczeństwo Katalonii. Zapowiedział, że poprosi regionalny parlament o debatę nad przyszłością kraju i deklaracją niepodległości. Premier Rajoy zapewnia, że Madrytowi chodzi tylko o przywrócenie porządku konstytucyjnego w Katalonii.

Polityka 43.2017 (3133) z dnia 24.10.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021