Świat

Oddajcie pastora

Amerykański pastor aresztowany w Turcji

50-letni Andrew Brunson jest oskarżony o szpiegostwo i wspieranie grupy terrorystycznej, grozi mu 35 lat więzienia. 50-letni Andrew Brunson jest oskarżony o szpiegostwo i wspieranie grupy terrorystycznej, grozi mu 35 lat więzienia. Youtube/Al Jazeera / Internet
W Ankarze rozpoczął się proces amerykańskiego pastora oskarżonego o szpiegostwo. Waszyngton ogłasza sankcje.

Jeszcze się nie zdarzyło, aby dwa kraje NATO tak okładały się sankcjami. 1 sierpnia Amerykanie ogłosili zakaz wjazdu do kraju dla dwóch tureckich ministrów – sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. To reakcja na proces amerykańskiego pastora, który rozpoczął się w Ankarze. 50-letni Andrew Brunson jest oskarżony o szpiegostwo i wspieranie grupy terrorystycznej, grozi mu 35 lat więzienia. Turecki rząd podejrzewa, że Brunson wspierał tzw. ruch Gülena, religijno-społeczną organizację, którą prezydent Recep Tayyip Erdoğan oskarża o zorganizowanie nieudanego zamachu wojskowego w 2016 r.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Oddajcie pastora"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021