Świat

Unia w zawieszeniu

Unia czeka na brexit

Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Dilliff / Wikipedia

Rok 2019 zacznie się dla Unii Europejskiej de facto dopiero z końcem marca. Czyli po brexicie, o ile do niego dojdzie. Wszystko, co najważniejsze w Unii, jest w zawieszeniu. Bo gdyby np. Brytyjczycy w ostatniej chwili zmienili jednak zdanie, to trzeba będzie z ich udziałem przeprowadzić ekspresową kampanię do eurowyborów, które już pod koniec maja. To głosowanie zagospodaruje Europie resztę roku. Pierwszy raz w historii może się zdarzyć, że dwie wielkie rodziny polityczne, chadecy i socjaldemokraci, nie zdobędą bezwzględnej większości.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Unia w zawieszeniu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021