Świat

Z Bośni do rządu

Austria: emigrantka ministrem sprawiedliwości

Alma Zadić Alma Zadić Leonhard Foeger/Reuters / Forum

Zbigniew Ziobro zyskał w sąsiedzkiej Austrii niebanalną resortową koleżankę. W drugim koalicyjnym rządzie konserwatysty Sebastiana Kurza, tym razem tworzonym z Zielonymi, ministrem sprawiedliwości została 35-letnia imigrantka Alma Zadić. Pochodzi z Tuzli w Bośni i Hercegowinie, kiedy miała 9 lat i trwały ciężkie walki, z matką i bratem w konwoju ONZ przedostała się do Chorwacji i znalazła schronienie w Austrii. Uczyła się niemieckiego od zera, skończyła prawo na Uniwersytecie Wiedeńskim, gdzie obroniła doktorat, oraz na nowojorskiej Columbii.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Z Bośni do rządu"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Nie chcą naszego mięsa

Dla zdobycia głosów drobnych rolników rząd nie waha się ryzykować zdrowia polskich konsumentów, a także załamania eksportu polskiej żywności.

Joanna Solska
29.01.2020