Świat

Japonia stawia na węgiel

Japonio, przestań wspierać węgiel! - protest w Madrycie. Japonio, przestań wspierać węgiel! - protest w Madrycie. Susana Vera/reuters / Forum

Japonia zbuduje sobie ponad 20 nowych elektrowni węglowych. W wysokorozwiniętych gospodarkach nikt inny tego nie robi na taką skalę, trend jest raczej odwrotny, skoro odejścia od paliw kopalnych wymaga stan klimatu. Plany mają więc głównie krytyków, a wśród nielicznych życzliwych znalazł się obecny polski rząd. Niedawno premierzy Shinzō Abe i Mateusz Morawiecki podpisali w Tokio porozumienie o pogłębieniu współpracy energetycznej. Trochę w nadziei, że Japończycy zrealizują polskie marzenia o czystych technologiach węglowych.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021