Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Putin odrabia zaległości

W Rosji, na rzece Ambarnal utworzyła się wielka czerwona plama, środowisko naturalne będzie dochodzić do siebie przez co najmniej 10 lat. W Rosji, na rzece Ambarnal utworzyła się wielka czerwona plama, środowisko naturalne będzie dochodzić do siebie przez co najmniej 10 lat. AFP / EAST NEWS

Najpierw, 24 czerwca, w specjalnie ustanowiony dzień wolny od pracy odbędzie się przełożona z powodu pandemii defilada z okazji Dnia Zwycięstwa. Tradycyjnie na moskiewskim placu Czerwonym oraz w 26 innych miastach w otoczeniu najnowszego sprzętu paradować będzie 200 tys. żołnierzy. Według oczekiwań przy tej okazji ogłoszone zostanie również zwycięstwo nad koronawirusem, choć Rosja nadal notuje blisko tysiąc nowych przypadków dziennie, a sytuacja zwłaszcza w terenie jest bardzo trudna. W tej podniosłej atmosferze już nazajutrz będzie można wziąć udział w głosowaniu (władze unikają słowa referendum) nad licznymi poprawkami do konstytucji zaproponowanymi przez Władimira Putina.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014