Świat

Co z Hongkongiem?

Celem ChRL jest przyspieszenie przejmowania kontroli nad byłą kolonią brytyjską. Celem ChRL jest przyspieszenie przejmowania kontroli nad byłą kolonią brytyjską. Zuma Press / Forum

Los Hongkongu zdaje się przesądzony. Chyba kończy karierę wolnorynkowej bramy do Państwa Środka i centrum finansowo-prawno-doradczego o globalnym znaczeniu; przynajmniej w dotychczasowym kształcie. ChRL zaaplikowała częściowo autonomicznej metropolii nowe przepisy o bezpieczeństwie, z pominięciem lokalnego parlamentu i w nadziei, że m.in. wprowadzenie chińskich służb do miasta stłamsi buntownicze nastroje wielu z ponad 7 mln mieszkańców. Celem jest przyspieszenie przejmowania kontroli nad byłą kolonią brytyjską, w której demokratyczna wolność – sądów, słowa, pluralizm polityczny – w teorii powinna obowiązywać jeszcze przez prawie trzy dekady.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020