Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

COVID-19, tydzień dwudziesty dziewiąty

Niemcy, Francja, Holandia i Włochy podpisały umowę z grupą farmaceutyczną AstraZeneca na dostawę 300 mln dawek szczepionki, gdy tylko zostanie skutecznie przetestowana. Niemcy, Francja, Holandia i Włochy podpisały umowę z grupą farmaceutyczną AstraZeneca na dostawę 300 mln dawek szczepionki, gdy tylko zostanie skutecznie przetestowana. Getty Images

Liczba zarażonych koronawirusem na świecie zbliża się do 8 mln (według Johns Hopkins University w poniedziałek, 15 czerwca), a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 435 tys. W Europie generalnie sytuacja poprawia się, w USA liczba zachorowań jest stabilna, a epicentrum znajduje się w Ameryce Łacińskiej – w Brazylii, Meksyku, Peru, Chile i Ekwadorze. Ze 130 tys. nowych przypadków wykrywanych codziennie (to najwięcej od początku pandemii) większość przypada na cztery kraje: Stany Zjednoczone, Brazylię, Rosję i Indie.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022