Świat

Covid-19, tydzień czterdziesty pierwszy

W Europie prawie wszędzie zwiększyła się skala infekcji, nowych przypadków jest tyle, ile było w marcu. W Europie prawie wszędzie zwiększyła się skala infekcji, nowych przypadków jest tyle, ile było w marcu. Andriy Onufriyenko / Getty Images

Liczba przypadków koronawirusa w 198 państwach przekroczyła 27 mln, w ciągu tygodnia przybyło 1,7 mln, a liczba ofiar – 886 tys. (według Johns Hopkins University, w poniedziałek, 7 września). Ponad połowa zakażonych przypada na Stany Zjednoczone, Brazylię i Indie. W USA zanotowano blisko 6,3 mln przypadków i 189 tys. ofiar śmiertelnych. Prezydent Trump nakręca wyścig, aby szczepienia mogły ruszyć w okolicach listopadowych wyborów. Magazyn „Lancet” poinformował, że rosyjska szczepionka Sputnik V wytworzyła przeciwciała u wszystkich 38 ochotników biorących udział w testach; wyniki trzeciej fazy badań (na 3 tys.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Samice alfa: czego nie dostają, kogo poszukują?

Silne kobiety współczesne: z jakimi mężczyznami mają największe szanse na udany, trwały związek.

Ryszarda Socha
09.02.2016