Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Błyskawiczna sędzia Barrett

Amy Barrett Amy Barrett Chip Somodevilla / Getty Images

Podwójne standardy to nie nowina. Republikanie, zapowiadający zatwierdzenie kandydatki prezydenta Trumpa do Sądu Najwyższego Amy Barrett jeszcze przed listopadowymi wyborami, sami w 2016 r. odmówili głosowania nad zatwierdzeniem nominata prezydenta Obamy do SN. Twierdzili wówczas, że „to naród powinien współdecydować”, choć do wyborów było osiem miesięcy. Pośpiech Partii Republikańskiej z wypełnieniem wakatu po śmierci Ruth Bader Ginsburg sprawia, że Sąd Najwyższy, wciągany w amerykańską zimną wojnę domową, staje się narzędziem w rękach polityków, co osłabia zaufanie do niego oparte na politycznej niezależności.

Polityka 40.2020 (3281) z dnia 29.09.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022